Polskie, ręcznie wykonywane noże i broń biała
Kwiecień 16, 2014, 09:13: *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: knifeshow.pl edycja 2014

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ręczna szlifierka taśmowa (czołg)  (Przeczytany 3247 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gwyn
Użytkownik forum

« : Kwiecień 15, 2011, 19:05: »

planuję kupić jakiegoś czołga ale nie za bardzo wiem jakiego;D. może zechcielibyście opisać czołgi jakie macie\mieliście?
killrathi
Administrator

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2011, 19:11: »

mam einhell 850W - ogólnie sprzęt spoko, wady:
- głośny (nauszniki ochronne wskazane)
- spalił się regulator obrotów i włącznik (spięte obecnie na krótko)

Nie zatrzymuje się, zbiera ładnie, spokojnie wytrzymuje wielogodzinne szlifowanie.
Zaletą jest również cena.

Gwyn
Użytkownik forum

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2011, 19:15: »

dzięki, z einhella mam szlifierkę kątową 850 watt, bardzo sobie ją chwalę nic na razie się nie zepsuło, a może ktoś jeszcze napisze o sprzęcie z troszkę wyższej półki Co?
Topek
Członek Honorowy PSTNiBB

Zegarki tez lubie

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2011, 19:31: »

W tej chwili uzywam Skill-a. 910W, regulator obrotow. Niby wszystko git, ale mam pewne "ale" do wytrzymalosci sprzetu na wielogodzinna prace. Po czterech miesiacach uzywania [jekis 5-6 nozy] zaczal warczec, smierdziec i stawac. Naprawiono mi to w ramach gwarancji, ale drugi raz go nie kupie. Wydalem 500 zeta, za ktore moglem kupic dwa DWT

DWT to byl moj pierwszy , 600W, zadnych regulatorow, krotkie tasmy [433mm o ile sie nie pierdyklem]
Zrobilem nim ponad trzydziesci nozy, zanim go szlag trafil. W dupe maszynka dostawala po 4 godziny dziennie , ciaglej pracy - Polecam.

Topex Grafit. 810W, regulacja obrotow - Szajs totalny, tasma tanczy jak chce. Tanszy od DWT o 25 zeta. Wytrzymal trzy noze - Omijac z daleka

Pozdr. Darek
Gwyn
Użytkownik forum

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2011, 21:10: »

wygrzebałem jeszcze bardzo starego skilla made in holland (http://allegro.pl/szlifierka-tasmowa-skil-1100h1-560w-76x457mm-i1562503748.html takie cuś)
 z piwnicy tylko 560watt i brakuje paska zębatego, wie ktoś gdzie go dostać?
simon
Stowarzyszenie

RĘCZNA DRUKARKA IGŁOWA

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2011, 22:14: »

ja mam taką: http://allegro.pl/szlifierka-tasmowa-1800w-gratis-tasmowa-germany-i1544462788.html
będzie chyba już ze dwa lata, regulacja obrotów, głośny, ale się nie zatrzymuje, wytrzymuje długo ciągłą pracę. jedyne na co trzeba uważać to t, że wewnętrzne osłony są z plastiku i jezeli szlifujesz hartowaną stal to iskry mogą przepalić wewnętrzną osłonę, nawłazi tam pyłu z drewna i ładnie się zaczyna żarzyć Chichot
musiałem na szybko rozkręcać i gasić mały wewnętrzy pożar Mrugnięcie

nieustraszony
Użytkownik forum

« Odpowiedz #6 : Maj 09, 2011, 15:27: »

simon ja miałem taką makite za 1200 zł i zgasić nie zdążyłem szlak ją trafił  Złość
Topek
Członek Honorowy PSTNiBB

Zegarki tez lubie

« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2011, 09:41: »

Makite 1800W zjarales ? Szok. Raaaany, cos Ty szlifowal ? Duży uśmiech

Pozdr. Darek
Marek
Użytkownik forum

« Odpowiedz #8 : Maj 10, 2011, 14:24: »

chyba chodzi o to, że się zapaliła od tego pyłu
killrathi
Administrator

« Odpowiedz #9 : Maj 10, 2011, 14:27: »

chyba chodzi o to, że się zapaliła od tego pyłu

to możliwe... dlatego też czołgi należy raz na jakiś czas czyścić. Zwłaszcza jak na jednej szlifierce robi się i drewno i stal - ta ostatnia jednak iskrzyć potrafi przy pracy Uśmiech

simon
Stowarzyszenie

RĘCZNA DRUKARKA IGŁOWA

« Odpowiedz #10 : Maj 13, 2011, 18:02: »

ja ostatnio odkryłem, że jak się zaczyna jarać w środku wystarczy kilka kropel wody na włączona taśmę i samo sie gasi Chichot

Elchon
Stowarzyszenie

« Odpowiedz #11 : Maj 13, 2011, 19:44: »

Hmm ciekawe. A zwarcia? Uśmiech Z moich doświadczen wynika, że maszynki przystosowane głównie do drewna(czyli w zasadzie wszystkie ręczne czołgi) łatwo wykończyć szlifując stal. Pył ze stali przedostaje się przez szpary do silnika i powduje zwarcia. Ja już tak pare silników w różnych zabawkach spaliłem (mała taśmówka do drewna, wiertarka stołowa) Problem nie występuje w sprzęcie dedykowanym do obróbki metalu. Miał tak ktoś, czy o ja psuj jestem?  Język
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2011, 19:47: wysłane przez Elchon » Zapisane

"Nawet słonia nie trafią z tej odleg... !"
gen. J. Sedgwick, 9.V.1864

Oto Ja stworzyłem kowala, który dmie na ogień rozżarzonych węgli i wyciąga z niego broń, by ją obrobił.  Iz 54,16
killrathi
Administrator

« Odpowiedz #12 : Maj 13, 2011, 19:48: »

chyba psuj jesteś Duży uśmiech
mój obecny czołg służy mi już dzielnie ze dwa lata

Marek
Użytkownik forum

« Odpowiedz #13 : Maj 13, 2011, 21:10: »

ja z tydzień temu spaliłem swój :/ kurde krótko wytrzymał... korki mi siadają jak próbuję go włączyć. Eh...
killrathi
Administrator

« Odpowiedz #14 : Maj 13, 2011, 21:16: »

ja z tydzień temu spaliłem swój :/ kurde krótko wytrzymał... korki mi siadają jak próbuję go włączyć. Eh...

prawdopodobnie spalił ci się regulator obrotów lub włącznik - miałem tak samo. Rozbierz i zepnij na krótko. Regulacji nie będzie i włączał się będzie poprzez włożenie wtyczki do gniazdka ale będzie działać długo i szczęśliwie

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.117 sekund z 18 zapytaniami.